نشریه اسلام و سلامت- اهداف و زمینه‌ها
اهداف و زمینه ها

حذف تصاویر و رنگ‌ها
بسم الله الرحمن الرحیم
یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْکُم مَّوْعِظَهٌ مِّن رَّبِّکُمْ وَشِفَاء لِّمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًی وَرَحْمَهٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ ای مردم به یقین برای شما از جانب پروردگارتان اندرزی و درمانی برای آنچه در سینه‏هاست و رهنمود و رحمتی برای گروندگان به خدا آمده است. (یونس۵۷)
با استعانت از بارگاه حضرت احدیت و توسل به ائمه معصومین(ع) فصلنامه اسلام و سلامت دانشگاه علوم پزشکی بابل با هدف گردآوری و درج مقالات حوزه پزشکی مرتبط با دین، بویژه دین مبین اسلام،تقدیم دوستداران و پژوهشگران علم و معرفت می گردد.
دین مبین اسلام منادی سلامتی و امنیت و کتاب الهی آن،قرآن کریم، چون سلامتی را نیاز اساسی و ضامن بقای نسل آدمی می‌داند، نظامی مدوّن و اصول و قواعدی برای حفظ سلامتی انسان و رستگاری او ارائه می دهد و برنامه زندگی‌اش را از آغاز شکل گیری تا رسیدن به روز رستاخیز، در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، در قالب وظایفی مثل رعایت بهداشت، خواب و تغذیه سالم، کار و محیط، سلامت جسمی، روحی و جنسی، تنظیم می‌کند و در اختیار جامعه بشری قرار می دهد که گویای جامع نگری اسلام به موضوع سلامت می‌باشد.
جامعه علمی و دانشگاهی ما بیش از پیش به تحقیقات عمیق و بروز در تبیین عوامل مؤثر بر سلامت و رشد ارزش‌های اخلاقی با استفاده از آیات قرآن کریم و سیره نظری و عملی معصومین(ع) و با استفاده از روش های علمی پژوهشی و با تحلیل محتوی منابع اسلامی نیاز دارد.
این نشریه افتخار دارد تا با تشویق محققان جهت توجه به موضوعات دینی در رشته های مرتبط با علوم پزشکی و حوزه سلامت قدمی موثر در اعتلای سلامت جامعه بردارد و در این راستا دست اندیشمندان،دانش پژوهان و استادان حوزه و دانشگاه را برای همکاری و ارائه مقالات علمی به گرمی می فشارد.
نشانی مطلب در وبگاه نشریه اسلام و سلامت:
http://iahj.ir/find.php?item=1.42.22.fa
برگشت به اصل مطلب